23 NİSAN “SANAT DOLU ÇOCUK GEZEGENİ”

23 Nisan 2019
ARKAS SANAT MERKEZİ 23 NİSAN’DA
SANAT DOLU ÇOCUK GEZEGENİNE DÖNÜŞÜYOR

Arkas Sanat Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Çocuk Atölyeleri ile kapılarını açıyor. 23 Nisan Salı günü gerçekleşecek yaratıcı dramalı etkinlikte çocuklar sanatla iç içe vakit geçirecek, eğlenirken kendi bayramlarının tadını çıkaracak.

Bilgi çağında özgür düşünen çocuğun özgün, özgün çocuğun da özgür olduğu söylenir. Yapılan araştırmalara göre bunun da en uygun ortamı çocuğun yaratıcılığını geliştirebileceği sanat ortamıdır. Sanat, çocuğun özgür düşünmesine katkıda bulunur. Çevresiyle, yaşıtlarıyla, ortak davranış bilincini ve biçimini geliştirir. Çocuk aslında özgünce o andaki hayallerini ve duygularını değil geleceğine ait planlamalarını, tüm benliğini yansıtır sanatına.

İzmir’de 2011 yılında kurulan Arkas Sanat Merkezi de sergilerine özel hazırladığı çocuk atölyeleriyle tüm çocuklara sanatın bir parçası olma fırsat tanıyor. Temmuz sonuna kadar açık olacak “Arkas Koleksiyonu’nda Post-Empresyonizm” sergisi kapsamında, her hafta sonu farklı konseptlerdeki atölye çalışmalarıyla çocukları ağırlayan merkezde çocuklar, klasik resim anlayışından çıkarak yenilikçi yaklaşımlarla 20. yüzyıl modern resmine geçişin anahtarları Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden 42 sanatçı ve 92 eser ile Post-Empresyonistler’in eserlerini de yakından inceleme fırsatı buluyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak üzere de 23 Nisan Salı günü yaratıcı dramalı etkinlikte minikleri sanatın büyülü dünyasıyla buluşturuyor. Yaratıcı drama ve resim çalışmaları yapacakları “Sanat Dolu Çocuk Gezegeni” etkinliklerinde, çocuklar, kendilerini ve yaratıcılıklarını özgür bırakarak hayallerindeki gezegeni yaratacaklar. Sanat eserlerindeki figürleri yaratıcı drama yöntemlerini kullanarak canlandıracak, müzik, dans ve oyunlarla dolu rengarenk bir hikaye içerisinde yer alacaklar. Hayal ettikleri gezegenlerinin bayrağını da tasarlayacak minikler, bir buçuk saat süren etkinlikte sanat dolu bir bayram geçirecekler.

23 Nisan Etkinlik Saatleri:

11:00 – 12:30 / 5-6 yaş

13:00 – 14:30 / 7-9 yaş

15:00 – 16:30  / 10-11 yaş

Etkinlik Süresi: 1,5 saat

Çocuk atölyeleri için + 90 (232) 464 66 00 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılabilir.

Menü